Jakékoli použití či využití obsahu či formy těchto webových stránek, ať již zcela či z části, je bez předchozího písemného souhlasu majitele porušením autorského zákona.

Sardinie

Američané nejsou zrovna velcí cestovatelé. Někdo v NY mi vyzradil, že jen 20 % Američanů má cestovní pas. Ti, kteří navštíví Evropu, si rádi zajedou do Londýna, Paříže a ti znalí ještě na Sardinii. Říká se jí Karibik Evropy.

Sami trochu bohatí Sardové bydleli a dodnes bydlí a žijí v kopcích ve vnitrozemí, neboť se dle pověry báli nebezpečí z moře. Tento největší ostrov ve Středozemním moři přináleží samozřejmě k Itálii, jako samostatná autonomní oblast, hlavní město je Cagliari.

Karim Aga Chán se svojí jachtou šťastně připlul v šedesátých letech minulého století k břehům Sardinie. Costa Smeralda, zelené pobřeží dlouhé 60 km, se stalo raz dva místem, kterému se říká ráj na zemi. Toto místo je řazeno mezi nejdražší místa dovolené na světě. Princezna Diana, Berlusconi, Putin, Bruce Willis, Tom Cruise a další si oblíbili smaragdově zelenou vodu, kouzelné pláže na Costa Paradiso nebo Costa Verde.

Jalovcový a mentolový likér je specialitou, stejně jako ovčí sýry a nebo také pečené maso okořeněné místními perlami, jako je myrta a zázvor. Jsou tací, kteří jsou zvědaví a udělají pro to vše. Zkuste si i vy najit své místečko v ráji na zemi, už je to i pro nás, už jsme přece zase Evropany, počítají s námi. Stojí to zato.

Miloš Tretter