Jakékoli použití či využití obsahu či formy těchto webových stránek, ať již zcela či z části, je bez předchozího písemného souhlasu majitele porušením autorského zákona.

Godet

Psal se rok 1550 v La Rochelle ve Francii, kdy začal pan Bonaventure GODET, jinak obchodník nizozemský, obchodovat v této oblasti s vínem a solí.

Psal se rok 1730, kdy pan Augustin GODET začal vyvážet svůj cognac do Anglie a Nizozemí.

Psal se rok 1782, kdy byla založena společnost Cognac GODET Freres, která pro výrobu své značky používá 50 % mladého cognacu z Grand Champagne, 20 % z Borderies a 20 % z Fines Bois a po 5 % z Petite Champagne a Bons Bois. Vyváží do více než 40 zemí světa a prodá ročně více než 1.000 000 lahví své značky v nejvyšší kvalitě.

Psal se listopad roku 2002 v Praze, restaurant U Básníka pánve, nebo Karlovy Vary, restaurant Panorama, a k velkému překvapení nás všech milovníků tohoto jedinečného cognacu nás přišel pozvat na skleničku sám pan Jean-Jacques GODET, dědic a ctihodný majitel této světově proslulé značky. Jeho zasvěcený komentář a prezentace s ochutnávkou byly svátkem pro všechny přítomné. Překvapením byla prezentace nového výrobku Paradise, který je vlastně likérem na bázi spojení cognacu s hruškou.
Vřele doporučuji a panu hostiteli ze srdce děkuji za příjemné chvíle strávené v jeho společnosti se sklenkou v ruce a přáním, ať se Vám u nás daří.

Miloš Tretter