Jakékoli použití či využití obsahu či formy těchto webových stránek, ať již zcela či z části, je bez předchozího písemného souhlasu majitele porušením autorského zákona.

Versa v Dubaji

Zkuste si udělat na prodloužený týden volno v příštím roce, tedy 2010 a navštivte přepychový, nový Plazzo Versce v Dubaji. Tento pětihvězdičkový, desetietážový, do půlkruhu a dvěma rameny vystavěnými representativními prostory směřujícími k moři, o 215 pokojích a 170 apartmány podle šéfa hotelu, pana Soheila Abediana, uspokojí i ty nejnáročnější a nejbohatší hosty.

Předností, snad vyhledávanou, bude uměle ochlazovaná pláž pomocí systému chladících trubek pod rozehřátým pískem, který dnes pálí do chodidel miláčky teplé vody a místního klima po celý rok. Přilehlé bazény s různou teplotou vody budou jistě osvěžením v místním parnu.

Pro dokonalou atmosféru a příjemný pobyt na slunci přispěje jistě umělý vánek z instalovaných ventilátorů mezi bazény nebo přilehlé privátní bazény u každého apartmá hotelu.

Takto architektonicky pojatý hotel mi silně připomíná NATIONAL v Havaně, místo tropických zahrad okolo, chladná pláž, přístavní molo pro jachty, samý bazén, který byl postaven v 30.letech minulého století nezbednými hochy, kteří se tam později, v době prohibice v USA, scházeli na svých nechvalně známých kongresech.

Asi se tam pojedu podívat časem, jak jsou na tom s bary a míchanými drinky, myslím, že architekti s důraznou konzumací alkoholu počítali, bary pojali luxusně, poněvadž dle statistiky Dubaje, nejen
za alkoholem léta trvale přijíždí více než 750 000 Angličanů za rok, což je pěkná spousta.

Co příroda zkazí, člověk opraví pro své blaho a potěšení. Jsem zvědav, kdy Versace bude stavět hotel v Antarktidě a natáhne systém teplých trubek pod ledem, aby nechladil bosé nohy bohatých, kteří mrazem sotva udrží skleničku s drinkem.

Miloš Tretter