Jakékoli použití či využití obsahu či formy těchto webových stránek, ať již zcela či z části, je bez předchozího písemného souhlasu majitele porušením autorského zákona.

Conrad N. HILTON

Zemřel 3. ledna 1979. Třináct let předtím, v roce 1966, předal ve svých 79 letech společnost Hilton Hotel Company svému synovi Barronovi. Sám začal v roce 1919, po studiích a práci v bance, kdy si zakoupil tři malé hotely ve státě Texas. V Evropě začal v roce 1953 ve Španělsku v Madridu, v České republice, v Praze, provozuje největší hotel v Evropě od roku 1995.

V dnešní době působí ve více než 50 zemích světa a provozuje 400 hotelů pod tímto jménem. Za loňský rok byl pražský HILTON oceněn odborníky jako nejlepší hotel v České republice.

Barrona Hiltona dědictví po otci minulo, Conrad Hilton (1887-1979) nic svým dětem neodkázal, ale díky svojí snaze po devíti letech veškerý majetek vysoudil, což představovalo více než miliardu dolarů. Dnes řídí významné světové hotelové impérium Hilton, které čítá 1.900 hotelů s 317 820 pokoji v hotelích Hilton, Emabassy Suites, Conrad, Doubletree.

Rodina Richarda, vnuka zakladatele hotelové společnosti Conrada Hiltona a jeho manželky Kathy Hilton, tito dva krásní lidé se svojí dcerou Paris Whitney Hilton, které je dnes 25 let (17.2.1981 v NY), a mladší dcerou Nicky Hilton (Nicholai Olivia Hilton), které je dnes 22 let, bydleli a žili celou dobu v New Yoru na Manhattanu v legendárním hotelu Waldorf-Astoria. Ten dodnes přijímá především nejvýznamnější hosty přijíždějící do New Yorku. Později se usadili v Beverly Hills.

Jejich dcera Paris, dnes tolik populární, mimochodem zdědila více než 50 milionů dolarů z hotelového impéria. Vystudovala v New Yorku soukromou výběrovou školu Dwight School. Stala se postupně módní návrhářkou, pracovala s Catherine Malandrino pro Heidi Klum, Demi Moore nebo i pro Angelinu Jolie. Byla i žádanou modelkou, filmovou herečkou v hororu Dům voskových figurín nebo v komedii Zoolander, přijala roli ve filmu Bottoms Up, který přijde tento podzim na plátna kin.

V americké hitparádě se umístnila na 16. místě se Stars Are Blind na Billboard Pop. V Britanii na MTV, což je hudební stanice, je její videoklip na překvapivém prvním místě. Jak jinak, sama si založila vlastní nahrávací studio v NY. CD Paris by měla vyjít brzy i u nás, už se těším.

Účinkuje také v reality show, na první pohled zcela jednoduchý život v populární televizní stanici Fox, ale i v jiných stanicích. Svojí usilovnou prací - navrhla svoji kolekci oblečení, šperků, parfému - si získala nejen výraznou a dokonalou obchodní značku, ale i značný finanční kapitál. Úspěšně zkouší i pop, hiphop, reggae – tyto žánry jsou zastoupeny na jejím druhém CD pod názvem Stars Are Blind. Ročně se zaslouží o svých 150 milionů korun.

Poslední její aktivitou je skoro celý růžový Club Paris v Orlandu na Floridě. Tento nový club, kde vévodí velká socha její čivavy Tinkerbell, bude mít zaručenu solidní návštěvnost. Sama miliardářka Paris, která je mimořádně krásná a pracovitá, je na žebříčku sexy dívek světa na jedenáctém místě, což přináší i to, že žije nespoutaným životem. Je oprávněně považována za světovou celebritu s blond vlasy, přirovnávaná k Marilyn Monroe nebo princezně Dianě. Jejími hosty budou jistě světově známí zpěváci, herci, modelky, sportovci, hudebníci. Ví co dělá. Je označována za ikonu současné zlaté mládeže a nevázané doby. V roce 2005 byla v Playboyi za Sex Star of the Year 05.

Její o tři roky mladší sestřička, Nicky Hilton již také vydělává v showbyznysu slušné peníze. Protože je rovněž částečnou dědičkou hotelového impéria Hilton, využila vkladu, jména, popularity, ale i osobní invence, kterou vložila do originálních uměleckých děl, čímž s pomocí dalších předních designérů přiláká do zatím dvou svých nových hotelů v Miami pod názvem NICKY O ty nejbohatší hosty. Částky za apartmány na jednu noc budou převyšovat šestimístné číslo. Ví, co dělá.

Zdá se, že se děvčata přizpůsobila době a mají se k světu. Určitě to nemají v životě lehké.

Miloš Tretter