Jakékoli použití či využití obsahu či formy těchto webových stránek, ať již zcela či z části, je bez předchozího písemného souhlasu majitele porušením autorského zákona.

Ibiza a Formentera

Ibiza

Jen něco málo o tomto ostrově, který je součástí Baleárských ostrovů, mezi které ještě patří Mallorca, Menorca a Cabrera. Všechny najdeme na mapě ve Středozemním moři.

Samo město Ibiza, jinak Eivissa, leží na kopci, ze kterého je vidět celý ostrov. Centrem malebného města je bulvár Vara de Rey a rozlehlý přístav. Nejzajímavější je na ostrově bohatý noční život, který se datuje od šedesátých let.

Ve staré části města je nespočet diskoték všeho druhu. Hraje se od techna po rock. Stará zástavba města a celé ulice jsou jedna diskotéka. Všude je plno mladých, opálených a šťastných lidí, kteří sem přijeli za zábavou a setkáním. Přilehlé pláže jsou do rána plné a veselé. Slečny z celého světa mají na diskotéky vstup volný a pánové naopak platí tučné vstupné a musí vystát několik set metrů dlouhé fronty před vstupem do nádherných prostorů pro až 3.000 lidí.

Každá diskotéka má svůj specifický interiér, kterým se velmi často výrazně odlišuje od ostatních. Barmani mají neskutečně hodně práce. Barové pulty měří až několik desítek metrů. Výběr drinků je rozsáhlý, ale většinou se pijí drinky Karibiku v cenách kolem 150 Kč.

Ibiza není už jen rájem hippies, které tady vzniklo, ale dnes je rájem diskoték po velmi dobře situované mladé lidi - zlatou mládež. Dnes se na tento ostrov dostanete přímo z Prahy letadlem.

Formentera

Další z kouzelných ostrovů, který je hodinu plavby od Ibizy.

Z přístavu jdete rovnou na vyhlášenou pláž, která má jemňoučký píseček. Je tam přímo vedro a tak si rádi lehnete do vody modré a zelené barvy. Více než 200 metrů ji ale máte stále jen po kotníky a je značně teplá. Žádná vlnka, pro někoho je to nudná záležitost nebo zklamání. Ostrov je jen nepatrně nad hladinou Středozemního moře.

Ostrov je zhruba 14 km dlouhý, je málo obydlený a dříve byl baštou pirátů.

Miloš Tretter