Jakékoli použití či využití obsahu či formy těchto webových stránek, ať již zcela či z části, je bez předchozího písemného souhlasu majitele porušením autorského zákona.

Kanárské ostrovy

GRAN CANARIA

Příjemné teploučko a nekonečná vůně po celý dlouhý rok. Nejrozmanitější ostrov, kde je úplně vše.
Ve vnitrozemí je nám známá krajina jako u nás doma, pokud půjdete do lesa. Kanárské borovice, samé jehličí a dokonce v něm rostou i houby.

V jiné části zase banánovníkové a pomerančovníkové plantáže a k tomu dosti nepříjemné vedro.

Údolí vysokých hor ukrývají malé vesničky, někdy i oázy s palmami, kde se můžete projet na velbloudech. Lidé bydlící se skalách. Člověk je ten nejmenší z malých okolo.

Nejlákavější je čistá, ale hluboká, poněkud studenější voda oceánu. Hloubkové potápění s respektem k okolí. Milovníci klasického koupání u moře si vše vynahrazují v bezpočetném množství hotelových bazénů všech možných tvarů a různé teploty vody. Příjemné prostředí palem, banánovníků a dalších stále kvetoucích tropických rostlin dává zapomenout na civilizaci, do které se máte vrátit.

Zastavit se na místě, kde stál sám Krištof Kolumbus než se nalodil, aby poznal jiný svět. Jeho muzeum, jeho plány. Nebyl to obyčejný člověk.

TENERIFE

Ostrov zanechal stopy po sopečné erupci v národním parku.
Na Severu je mnoho zeleně a kraj je úrodný, je to až překvapivě velká plocha. Pěstuje se zde především zelenina. Bujné lesy jsou rozsáhlé s rozmanitou vegetací a faunou. Na jihu ostrova je mnoho přístavů, které můžeme rozdělit na rybářské, námořní a sportovní. Všechny mají své kouzlo a atmosféru. Chce to zvolit ten správný čas a vše prožít. Je to tam.

FUERTEVENTURA

Ostrov klidu s plážemi, kde je na rozdíl od ostatních ostrovů bílý písek a křišťálová voda. Písečné duny z nejjemnějšího písku nebo pláže pro dva.
Široká a pozvolna zvlněná krajina ostrova postupuje přes pláže až do oceánu.

LANZAROTE

Sopka na sopce, skoro jako v měsíčné krajině. Máte pocit, že jste první člověk, který tam stojí. Mnoho bizardních údolí, jako ve filmu.
Mnoho ostrůvků a útesů kolkolem. Pláže jsou krásné a široké.
V pokorné krajině ostrova se vystavují čistě bílé skromné domečky. Vesničky jsou milé, jako jejich lidé.

LA PALMA

Typické kapradinové lesy, palmové rokle a ráj exotických ptáků. Kaskády pramenité vody v úzkých řečištích. Je zde sopka Tenequia a jeskyně Cueva Bonita.
Skoro všude samá zeleň, jen opalování je na opravdickém sopečném písku.

LA GOMERA

Vavřínový tisíciletý les v národním parku Garajonay, mnoho bystřin končí v kaskádách. Moře vyhnalo do středu ostrova celý okruh hor, které si dozajista užily erozi.
Časem vznikala lidská sídliště s lidmi vstřícnými, skromnými.

EL HIERRO

Krajina z lávy bizardních tvarů, příkré srázy, vavřínové a borovicové lesy. Zvláštnost na zvláštnost. Tento ostrov je mimo větší turistický ruch.

Kanárské ostrovy mají přednost před jinými místy na světě především příjemným klimatem po celý rok a svoji rozmanitostí na jednom místě.

NA GRAN CANARIA ve městě Puerto Rico je každý večer plno lidí z celého světa, všichni obhlížejí co je nového, zajímavého a co chce změnit pána.
V centru je nespočetně restaurantů s všemožnou gastronomií, vybavením a nabídka je tak pestrá, že je nutné alespoň některý navštívit.

Gran Canaria - ANFI DEL MAR

Disco a pivní bary jsou také plné všemožných lidiček, jen mi tam vždy chybí Cocktail bary nejen v hotelích, ale i v tomto zábavním centru ostrova. Jistě, že vám podají Cuba Libre, Gin Tonic, ale ostatní je problém.

Mám sám již léta radost z toho, že díky Praze a dnes již dalším městům u nás doma jsme skutečně z tohoto pohledu přímo velmocí v přípravě míchaných drinků a hlavně v jejich kvalitě a ve vysoké úrovni samotné práce za barovým pultem.

Naše letecké společnosti vás v současné době dopraví za rozumnou cenu kolem 10.000 Kč (zpáteční letenka) až na místo za 5 hodin. Především v zimních měsících to mnoho lidí ocení. Hlavně ti, kteří si tímto způsobem nabíjejí baterky pro život.

Příjemné slunečné dny, oči plné barev z tropických květů, toulky místy, která vás obohatí o neskutečné zážitky a věčně teplou vodu v bazénu s vířivkou.

Já chodím na slané rybičky a gin s tonikem přímo do Beach baru.

Miloš Tretter